ZŠ a MŠ náměstí Svobody 2

Žádný záznam nevyhovuje zadaným kritériím

Žádný záznam nevyhovuje zadaným kritériím

Popis školy

Základní škola na náměstí Svobody s kapacitou 600 žáků - rozšířená výuka cizích jazyků (angličtina od 1. do 9. třídy vždy s časovou dotací 4 hodiny - z toho 1 s rodilým mluvčím), od 6. třídy 2. cizí jazyk (v nabídce čínština, francouzština, němčina, ruština, španělština). Výuka předmětu hudební výchova v anglickém jazyce.

Vzdělávací program "Chceme mluvit s dětmi, a ne k dětem" s prvky programu ZAČÍT SPOLU, genetická metoda výuky čtení, možnost výběru tradičního písma a písma COMENIA SCRIPT.

Škola zařazuje online výuku v aplikaci Microsoft Teams, proto je nutné se přihlásit k žákovským i rodičovským účtům. Pracujeme s tablety iPady, ve škole jsou odborné učebny - jazykové, počítačové, knihovno-hudebna, keramika, kuchyňka, dílny a přírodovědné učebny.

Mateřská škola v Tychonově ulici (na Hradčanech)  má kapacitu 50 dětí a sídlí ve vilce se zahradou. Vzdělávací program "Pojďme spolu poznávat svět".

Zájmové aktivity

Spolupráce se spolkem Vlaštovka - nabídka kroužků.

Spolupráce s Nadačním fondem rodičů Svoboda, který podporuje finančně práci školní psycholožky, asistentů pedagoga a dohled v relaxační zóně.

Ceny (školkovné, stravné)

Školné - školní družina: 220,- Kč/měsíc

Stravné - ZŠ:   1. kategorie (3 - 6let)       24,- Kč (bezlepková dieta 26,- Kč)

2. kategorie (7 - 10 let)    31,- Kč (bezlepková dieta 33,- Kč)

3. kategorie (11 - 14 let)  33,- Kč (bezlepková dieta 35,- Kč)

4. kategorie (15 - 18 let)  35,- Kč (bezlepková dieta 37,- Kč)

Školné - mateřská škola:  540,- Kč/měsíc

Stravné - mateřská škola:  děti 3 - 6 let            35,- Kč/celodenní stravné

děti starší 6 let     38,- Kč/celodenní stravné

Další informace

Škola je oceněna titulem Excelentní jazyková škola udělovaným radnicí Prahy 6 školám, které splňují požadovaná kritéria:

- nabídka výuky alespoň 4 jazyků,

- výuka některého předmětu v cizím jazyce (u nás hudební výchova v 6. a 7. ročníku),

- nabídka výjezdů žáků na jazykové pobyty do ciziny,

- výuka angličtiny rodilými mluvčími,

- mezinárodní partnerská spolupráce

- výborné výsledky z angličtiny v testování SCIO (umístění mezi nejlepšími 20% škol).

Škola je fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (umožňuje praxe studentů učitelství, podílí se na pedagogických výzkumech)

Škola je certifikovanou školou projektu Rodiče vítani (splňuje kritéria projektu zejména ve své snaze o otevřenost školy vůči rodičům, jejich zapojení do života školy, na kterém se podílí zvl. Nadační fond Svoboda)