Žáci Prahy 6 bojovali o Pohár Věry Čáslavské

Sportovní soutěž pro děti ze základních škol a víceletých gymnázií Prahy 6, Pohár Věry Čáslavské, zná své vítěze. V rámci třetího ročníku měřilo síly na 3000 žáků. Mladí sportovci se utkávali v šestnácti sportovních odvětvích, mimo jiné v mini fotbale, stolním tenise, házené, miniházené, v přehazované, futsalu, basketbalu, v atletice, plavání, v šachách nebo ve šplhu. Většina klání se konala na sportovištích Prahy 6, probíhat ale mohla pouze od září 2019 do března 2020, kdy musela být soutěž přerušena s ohledem na epidemiologickou situaci související s onemocněním COVID-19.

„Chtěl bych vám všem pogratulovat nejen k výborným sportovním úspěchům, ale také k tomu, že jste vydrželi u sportu i přes to náročné epidemické období. A přeji vám při začátku školního roku hlavně to, aby se nic takového už neopakovalo a abyste mohli dál sportovat bez  omezení,“ popřál oceněným žákům starosta Ondřej Kolář, který  modro-stříbrné poháry předával v zimní zahradě radnice. S přáním, ať vydrží děti u sportu po celý život, se připojili také místostarosta pro sport, kulturu a volný čas Jan Lacina, radní pro oblast školství Marie Kubíková a ředitelka Domu dětí a mládeže Prahy 6, který soutěže pořádá, Zuzana Prouzová.

Vítězem letošního ročníku se stala ZŠ a MŠ Věry Čáslavské se ziskem 140 bodů. Druhé místo se 125 body obsadila ZŠ Pod Marjánkou, 3. místo pak ZŠ a MŠ Emy Destinnové se 118 body. Další poháry převzaly týmy ZŠ a MŠ Červený vrch (92 bodů), ZŠ a MŠ Bílá (85 bodů) a ZŠ Dědina s 81 body.

Fotografie z předávání ocenění si můžete prohlédnout na tomto odkazu:  www.zonerama.com