Aktuality

Výpis záznamů 110 z celkového počtu 369 vyhovujících záznamů.


Projekt MAP pomůže pedagogům lépe učit

Co potřebují šestkoví učitelé, aby lépe učili? To bylo cílem projektu Místní akční plán vzdělávání MČ Praha 6 – III. Ten probíhal od loňského května a končí 30. listopadu. S jeho výsledky seznámili zástupci radnice a projektu novináře.
[24.11.2023]

Do stávky se v pondělí 27. listopadu zapojí většina základních a téměř polovina mateřských škol Prahy 6

Důvodem je podle školských odborů a zapojených škol především nesouhlas s navrhovanými úspornými opatřeními na straně státního rozpočtu, která mohou vést ke snižování kvality vzdělávání a ve svém důsledku zásadně omezí možnost rozdělovat početné třídy do menších skupin v rámci výuky k tomu vhodných předmětů, primárně jazyků.


[23.11.2023]

Základní škola nám. Svobody má po letech vlastní kuchyni

Komplex dvou základních škol v Bubenči – ZŠ E. Destinnové a ZŠ nám. Svobody 2 řadu let sdílel jedinou školní kuchyni, kde se vařilo pro žáky a personál obou škol. Protože však Praha 6 navýšila kapacitu obou institucí, bylo jasné, že obě potřebují plnohodnotnou kuchyni.
[09.11.2023]

Počet nápadů občanů Prahy 6 překonal očekávání

Znovuobnovený projekt participativního rozpočtování „Nápad pro šestku“ přitáhl mimořádnou pozornost občanů Prahy 6. Sešlo se přes 90 nápadů, což je nejvíc za dobu trvání tohoto projektu.
[08.11.2023]

Na Petřinách se otevřela nová pobočka městské knihovny

Nový dům pro lidi a knihy – tak je charakterizována nová moderní budova knihovny na Petřinách. Veřejnosti se otevřela 1. listopadu a ihned po zprovoznění nabídla atraktivní program pro veřejnost.
[01.11.2023]

Duše a dušičky tradičně v oboře Hvězda již tuto sobotu

Městská část Praha 6 zve všechny děti na akci Duše a dušičky, která se koná již tuto sobotu 21. října od 13:00 tradičně v oboře Hvězda.
[19.10.2023]

Letos Praha 6 poslala dál více než 270 aktovek

Až do 18 září mohli rodiče přinést na úřad městské části aktovky, které jsou stále funkční a udělají radost tam, kde na novou třeba nezbývají peníze a zároveň tak mohou mít dobrý pocit z toho, že šetří životní prostředí. To byly hlavní myšlenky akce, Pošli aktovku dál, jejíž pátý ročník letos městská část Praha 6 pořádala. A výsledek byl zase o něco lepší, než loni.
[26.09.2023]

Dopravní orienťák poprvé na Praze 6

Orientační běh zná snad skoro každý, ale o dopravním orienťáku slyší řada lidí patrně poprvé. A poprvé se tento netypický orientační závod uskuteční 21. září na území městské části Praha 6. Závod je organizován v rámci Evropského týdne mobility.
[17.09.2023]

ZŠ J. A. Komenského má moderní a rozšířenou jídelnu

Děti ze základní školy J. A. Komenského už se nemusí čekat, až se jim na oběd uvolní místo u stolu. Od září mají k dispozici novou, rozšířenou jídelnu. Polepšily si také kuchařky, které nyní vaří v moderně zrekonstruované kuchyni.

 
[14.09.2023]

Přehlídka kroužků a volnočasových aktivit na šestce po celé září

Praha 6 ve spolupráci s místními organizacemi i letos připravila akci „Šestka Zdravá Hravá“, která bude probíhat od 4. září do 30. září.Děti i dospělí si mohou ZDARMA vyzkoušet přes sto nejrůznějších aktivit a zjistit, jestli by jim chtěli svůj volný čas věnovat. Je to vhodná příležitost poznat se i s konkrétními vedoucími, lektory a potenciálními spoluúčastníky volnočasových aktivit.
[05.09.2023]