Úspěšní žáci dostali odměnu za učení během pandemie, gratuloval i ministr školství

Šikovní školáci, kteří během uplynulého náročného školního roku příkladně zvládali distanční výuku, plnili své povinnosti nebo pomáhali spolužákům či sourozencům s učením na dálku, dostali odměny.

• Datum publikace: 24.06.2021
  • Příloha: náhled souboru
    [ JPG • 176kB • 1024×683 (8bit 3ch) ]

Za účasti ministra školství Roberta Plagy se dnes všichni oceňovaní sešli na malé slavnosti na hřišti Základní školy Červený vrch. Vybrané žáky této školy za jejich píli a zodpovědný přístup v době pandemie ocenili knížkami „Bez frází a bez jůtubu“ zástupci projektu Vzory vzorům. Ten vznikl díky spolupráci autorů příběhů Bez frází společně s Nadací PPF. Praha 6 se připojila s oceněním patnácti žáků ze všech základních škol v Praze 6, kterým udělila titul Úspěšný žák. „Uplynulý rok byl velmi náročný. Jsem hrdá na Prahu 6, která zvládla distanční výuku bravurně. Dík patří všem dětem, rodičům, učitelům i ředitelům škol a školek a jsem ráda, že můžeme ocenit ty, kteří se s těžkou dobou poprali mimořádným způsobem,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková.

Ocenění si převzala například Laura ze třetí třídy ZŠ Pod Marjánkou, která při distanční výuce zůstávala sama, neboť maminka pracuje ve zdravotnictví. Johanka ze 7. třídy ZŠ Norbertov naopak žije pouze s tatínkem a v době distanční výuky dokázala pomáhat svým dvěma mladším sourozencům. Mezi oceněnými byli také žáci, kteří úspěšně reprezentovali školu a městskou část v celostátních nebo krajských kolech vědomostních soutěží.

Nakolik loňský rok dětem rozšířil technické znalosti, natolik omezil jejich psychickou a fyzickou kondici. „Nejsme lhostejní k tomu, jaký dopad mělo nekonečné období pandemie a karantén na všechny české děti. Proto jsme společně s Nadací PPF připravili projekt Vzory vzorům, jehož prostřednictvím odměníme děti, které navzdory všem omezením zůstaly aktivní i v této těžké době,“ vysvětlil František Suchan, spoluzakladatel a tvůrce příběhů Bez frází, který také stojí za vznikem knihy Bez frází a bez jůtubu. Publikace vznikla na jaře 2020 s ambicí předat myšlenky projektu Bez frází srozumitelně i dětem na rozhraní prvního a druhého stupně základní školy. Úspěšný autor Dominik Landsman sestavil na základě materiálů Bez frází příběhovou linku dvou chlapců, kteří tráví čas u počítače hraním her a sledováním You Tube videí. Postavy v knize narážejí na situace, které je vždy přivedou k příběhům výjimečných sportovců. Jazykem i stylem vyprávění, srozumitelným a zábavným pro malé čtenáře, kniha jim ukazuje vzory ze skutečného života, představuje zajímavé sportovní osobnosti a jejich způsob překonávání překážek.  Stejně tak ukazuje, že život spojený s pohybem a sportem přináší spektrum zážitků, které sezením u počítače nelze nahradit.

Protože jedním z dalších cílů akce je také ukázat skutečné sportovní hrdiny, přišli dětem pogratulovat také Radim Vrbata, hokejový mistr světa, a úspěšná česká basketbalistka Kateřina Elhotová.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout ZDE