Školka z modulů a tablety, ministerstvo se seznámilo s unikátními projekty

Základní škola náměstí Svobody a mateřská škola Meziškolská. Co mají obě dvě školy společného? Unikátní projekty, které jsou aktuálně v hledáčku expertů ministerstva školství. Městská část Praha 6 totiž jako vůbec první v Česku odstartovala ve svých základních školách projekt tablety do škol a v Meziškolské je největší školka z modulů v Praze. Právě teď zástupci ministerstva zjišťují, jak moduly a tablety využít i pro ostatní děti a žáky v ostatních městech.

• Datum publikace: 24.01.2014

„Praha 6 je v obou případech průkopníkem. V době, kdy se úřady snaží šetřit je jasné, že se o stavby školek z modulů, které vyjdou v porovnání s klasickou stavbou několikanásobně levněji, jsou pro celorepublikové využití velmi zajímavé. Výuka pomocí tabletů umožňuje dětem v případě angličtiny poslechnout si dialekty, v jednu chvíli vidět jak se píše i slyšet jak se vyslovuje slovo zároveň, “ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro oblast školství.

Jindřich Fryč, 1. náměstek ministra školství si na základní škole náměstí Svobody v Praze 6 nejdříve vyzkoušel výhody hodiny angličtiny s tablety a poté stavebníci modulové školy v Meziškolské. „Oba projekty Prahy 6 jsou unikátní a v rámci českého školství mohou být velkou příležitostí. Modulové stavby mohou rychle ulevit napjatým kapacitám školek, tablety udělat výuku atraktivní,“ řekl Fryč.

MŠMT Školka

[ JPG • 168kB • 949×709 (8bit 3ch) ]

Meziskolska Před mateřskou školskou Meziškolská.

V říjnu loňského roku totiž ministerstvo informovalo vládu o strategickém záměru „Digitální vzdělávání/ Touch your future“, cílem je rozšířit do výuky v celé ČR nejmodernější digitální technologie. Součástí projektu by mělo být i vzdělávání a příprava pedagogických sborů. Financování projektu by z velké části mělo být hrazeno z prostředků Evropské unie.

Fotografie: Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro oblast školství (první zprava) ukazuje Jindřichu Fryčovi, 1. náměstkovi ministra školství (druhý zleva), jak tablety zapojuje škola do výuky.