Rodiče jsou se hřišti na Šestce spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky pro nejmenší

Drtivá většina dětských hřišť v Praze 6 je podle jejich uživatelů vybavena dobře, zvláště pak pro skupinu od čtyř od šesti let. Skoro čtvrtina hřišť dokonce z pohledu rodičů nadstandardně slouží všem dětem od narození až do 12 let.

Hodnocení vyplývá z výsledků ankety, kterou Praha 6 uspořádala na svém Geoportálu. Zapojilo se přes 600 respondentů, kteří hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat především.

„Děkuji všem, kteří se do ankety o dětských hřištích se zapojili a poslali nám zpětnou vazbu. Stejně jako jejich uživatelé chceme hřiště čistá a funkční. Výsledky ankety mě proto vůbec nepřekvapují a jsou pro nás další podporou například pro rozšíření tzv. smart toalet, které postupně na dětská hřiště instalujeme,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který anketu inicioval. Také další podněty a žádosti o opravy hřišť bude městská část postupně realizovat. V rámci participativního projektu Nápad pro Šestku dále vzniknou na hřišti Před Bateriemi balanční prvky pro děti, na hřišti na Puškinově náměstí před několika týdny přibylo zastínění plachtou.

Většina (80 %) rodičů batolat do dvou let postrádá na hřištích houpačky se zábranou pro nejmenší. Pro děti mezi dvěma a čtyřmi lety pak návštěvníkům často chybí skluzavky s nízkým dopadem. Účastníci ankety by uvítali větší zastínění stromy, polovina rodičů by také ocenila lavičky, stoly a lepší zázemí.

Deset hřišť ohodnotili návštěvníci jako vyloženě zastaralá, nemoderní nebo špatně udržovaná. Mezi těmi jsou hřiště v Aleji Českých exulantů, U Břevnovského kláštera, Na Křídle, U Stanice, Pod Novým lesem, Tobrucká a několik dalších. I tato hřiště bude městská část postupně obnovovat.

Podrobné výsledky najdete v příloze tohoto dokumentu.