Přijďte do Písecké brány - začínají Podzimní hrátky!

Městská část Praha 6, Občanské sdružení Porte a hlavní město Praha pořádá o víkendu 21. a 22. září třetí ročník festivalu pro děti Podzimní hrátky v Písecké bráně. Vstup na akci je zdarma.

Na programu jsou divadelní a hudební vystoupení, výtvarné a rukodělné dílny, sportovní aktivity a soutěže i opékání špekáčků nad římskými koši.

„Velmi ráda jsem převzala záštitu nad touto akcí. Považuji za důležité, abychom se dětem věnovali a zabavili je i jinými způsoby, než jsou počítačové hry. Festival podporuje tvořivost a rozvíjí jejich zručnost a vnímání. Navíc kdo si hraje, nezlobí,“ řekla Marie Kousalíková, starostka Prahy 6.

Sobotním odpolednem bude provázet herec a moderátor Martin Písařík. Pozve malé diváky na koncert skupiny Pískomil se vrací a na Vodnickou pohádku divadelní společnosti Koňmo.

O dobrou náladu se postará i klaun Oldřich Pupa Hurych. V neděli dorazí divadlo Buchty a loutky s pohádkou Tři malá prasátka, své umění bude předvádět kejklíř Vojta Vrtek. Zájemci o výuku žonglování se budou moci zúčastnit jeho speciální dílny. Po oba dny bude od 13 hodin probíhat výtvarný a rukodělný workshop přední české ilustrátorky akademické malířky Evy Sýkorové-Pekárkové, připraveny jsou i sportovní, dovednostní a znalostní soutěže.

“Snažíme se zaujmout co nejširší věkové spektrum dětí a ukázat jim, že volný čas je možno trávit i bez televize, počítačů a telefonů,“ uvedla Ivana Barková z občanského sdružení Porte. „Děti, vezměte s sebou rodiče i prarodiče, nudit se nikdo nebude. A mobily nechte klidně doma!“

Termín: sobota 21. září od 13 do 18 hodin, neděle 22. září od 13 do 17 hodin.

Místo konání: Písecká brána, K Brusce 5, Praha 6 (200 metrů od stanice metra Hradčanská).

Kompletní program na www.porteos.cz