Praha 6 bude mít první dětskou skupinu

Dvanáct dětí od dvou let, o které se budou starat tři školené chůvy. Tak bude vypadat první dětská skupina, která bude od jara sídlit ve Střešovicích v Praze 6. O jejím zřízení rozhodli na svém jednání zastupitelé Prahy 6. Rozjezd projektu podpořilo grantem hlavní město.

  • Datum publikace: 03.12.2020
  • Katastrální území: Střešovice

Jedním z kritérií přijímání dětí do našich školek je věk dítěte, tedy tři roky. Jsem ráda, že od jara budeme mít alternativu i pro rodiče mladších dětí, kterým dokážeme nabídnout kvalifikovanou péči,“ říká radní pro školství Marie Kubíková, která o zřízení skupiny usilovala poslední rok.

Dětská skupina Sluníčko bude sídlit na adrese Starostřešovická 79/15. V objektu, který je majetkem městské části, již začaly nezbytné stavební úpravy umožňující umístění skupiny. Jde o úpravu vnitřních dispozic s ohledem na splnění požadavků platné legislativy, výměnu povrchů a části oken, doplnění potřebného vybavení interiéru i o úpravy zahrady pro potřeby skupiny. „Pokud epidemická situace práce nezbrzdí, přáli bychom si otevřít v dubnu příštího roku,“ doplnila radní Kubíková. Přijímání dětí by začalo zhruba s měsíčním předstihem.

Investice do rekonstrukce objektu, který městská část v minulosti pronajímala, budou činit 4,7 milionu korun. Provoz v prvních dvou letech podpořilo hlavní město Praha z operačního programu Praha – pól růstu ČR částkou 2,4 miliony korun.  

náhled souboru