VIDEO: Sněhová pohotovost přijímá brigádníky, hlásí se už stovky zájemců!

1. 10. 2013 - Praha 6 se na letošní přívaly sněhu připravuje již nyní. Úderem dnešní osmé hodiny ráno totiž začala registrace brigádníků, kteří budou pomáhat s odklízením sněhu v unikátním programu Prahy 6 - „Sněhová pohotovost“. Zájemci se hlásili před úřadem už v půl sedmé ráno, registrace začala v osm hodin a jen za první tři hodiny máme hlášeno prvních 100 brigádníků. Sněhová pohotovost trvá od 15. listopadu do 31. března následujícího kalendářního roku a také letos bude v terénu přes 550 brigádníků. Praha 6 s projektem začala jako vůbec první městská část v roce 2009.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE O SNĚHOVÉ POHOVOTOSTI - KLIKNUTÍM - ZDE!

„Strojové čištění chodníků je sice nejsnazší a bezpochyby nejkvalitnější, Prahu 6 by ale stálo odhadem neuvěřitelných 200 milionů Kč. Tuto částku však dokážeme snížit až o 80 %, protože zima nás díky brigádníkům sněhové pohotovosti stojí přibližně 25 milionů korun,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 pro dopravu a životní prostředí. 

Sněhová pohotovost bude letos fungovat už pátým rokem a lidé mají o práci stále větší zájem. Jen za první tři hodiny od dnešního spuštění registrace máme nahlášeno 100 brigádníků. „Vyplatí se jednat rychle. Míst pro brigádníky ve sněhové pohotovosti je stejně jako vloni zhruba 550,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 pro dopravu a životní prostředí.

Letos jsme zpřísnili nástup brigádníků ve sněhový den do práce. „Brigádníci musí být na svém úseku již v 6.30 hodin a úklid musí stihnout do 10 hodin,“ říká místostarosta Jan Záruba. Za každý odpracovaný den je odměna 400 korun. Každý pracovník se bude starat o úsek v délce cca 400 m, a to pouze v případě, že bude sněžit. Nářadí a posypový materiál mu zajistí radnice Prahy 6.

Registrace a uzavírání smluv probíhá v budově úřadu Prahy 6, Čs. armády 23, Praha 6, ve 2. patře na recepci v termínech:

1. 10. 2013 – 8 – 18 hodin,

2. 10. 2013 – 8 – 18 hodin,

3. 10. 2013 – 8 – 16 hodin,

4. 10. 2013 – 9 – 12 hodin.

K vystavení dohody o provedení práce je nutné mít s sebou:

Platný občanský průkaz, číslo účtu, kartu zdravotní pojišťovny a platné telefonní číslo.

I letos jsou v provozu stránky www.snehovapohotovost.cz, kde se lidé o celém systému mohou dozvědět víc, naleznou zde mapy s rozdělením jednotlivých úseků. S dotazy týkajícími se úklidu se lidé mohou obracet na bezplatnou linku  800 105 060 nebo na email: snehovapohotovost{zavináč}praha6{tečka}cz

Kromě „Sněhové pohotovosti“ se o napadaný sníh postará Technická správa komunikací, maximálně však o dvacet procent komunikací v centrálních částech Prahy 6. Úklid nejfrekventovanějších chodníků v části Dejvic, Bubenče a Petřin zajistí strojově úklidové firmy Prahy 6 v rámci pravidelného úklidu.

náhled souboru