VIDEO ČT: ŠESTKA JÍDLEM NEPLÝTVÁ, POMOZTE I VY! DĚKUJEME

Praha, 8. 12. 2014 – Městská část Praha 6 a Potravinová banka Praha z České Federace potravinových bank společně zahajují akci „Šestka jídlem neplýtvá“. Během dvou týdnů bude možné do budovy úřadu Prahy 6, čtyř informačních kanceláří a na Adventní Farmářské trhy přinášet různé potraviny pro pražskou potravinovou banku. Sbírka začíná v úterý 9. prosince 2014, slavnostní otevření je v 11:00 hodin v recepci hlavní budovy Úřadu Prahy 6 na adrese: Čs. armády, 23, Praha 6. Potrvá do úterý 23. prosince 2014.

PRAHA 6 V ZÁJMU MÉDIÍ - PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE KLIKNUTÍM ZDE!

• Datum publikace: 08.12.2014

„Pražská potravinová banka zajišťuje pomoc pro více než 90 organizací, které poskytují potraviny přibližně deseti tisícům lidí. Kolik tun potravin, které přitom nejsou prošlé ani nepoživatelné a mohly by dále pomoci, končí každý týden na skládce, se radši ani netroufám hádat. Proto jsme se rozhodli, že banku v jejím úsilí zastavit plýtvání potravinami podpoříme a věřím, že na Praze 6 se do této akce zapojí co nejvíce obyvatel. Jde o jednoduchou a rychlou formu pomoci, kdy může každý přinést nejrůznější potraviny,“ řekl Ondřej Kolář (TOP 09), starosta městské části Praha 6.

Mezi odběrateli potravinové banky jsou zařízení pro děti bez rodičů, pro osoby v krizi, pro mládež s hendikepem, pro osoby bez domova a další skupiny obyvatel ohrožené sociálním vyloučením. Všem těm mohou (nejen) občané Prahy 6 pomoci.

„Pražská potravinová banka funguje od roku 2009. Za více než pět let existence je městská část Praha 6 vůbec první radnicí nejen v Praze, ale v celé České republice, která České Federaci potravinových bank nabídla pomoc a uspořádá sbírku potravin společně s námi. Kdokoliv bude chtít darovat potraviny, má možnost je přinést na pět míst vyhrazených úřadem a my už se postaráme o to, aby se dostaly k potřebným," řekla Věra Doušová, předsedkyně Potravinové banky Praha z České Federace potravinových bank.

„Potravinovou banku znám z předchozích let a její činnost pokládám za velmi užitečnou. Je hodně lidí, kteří by chtěli konkrétně pomoci potřebným a potravinová banka jim umožní učinit tak jednoduše a prakticky. Dokáže pružně a adresně distribuovat potraviny, které pro někoho mohou být přebytečné, nebo které se rozhodl věnovat na dobré účely. Adventní doba navíc k takovým pohnutkám přímo vybízí a jsem rád, že Praha 6 je první radnicí, která otevírá své prostory v plné šíři a podporuje myšlenku pomoci potřebným touto formou,“ řekl Marián Hošek, odpovědný za rozvoj sociální problematiky Prahy 6.

Kde a kdy můžete pomoci?

Na tato místa můžete přinášet potraviny vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 hodin do 16:00 hodin:

Hlavní budova Úřadu městské části Praha 6, Čs. armády 23, Praha 6, tel.  220 189 111,

Informační kancelář DELTA, Vlastina 888/34, Praha 6, tel.  233 312 225,

Informační kancelář BĚLOHORSKÁ, Bělohorská 1655/110, Praha 6, tel.  233 352 310,

Informační kancelář PETŘINY, Čílova 304/9, Praha 6, tel.  235 350 828,

Sem můžete přinášet potraviny vždy v pondělí a ve středu od 8:00 hodin do 14:00 hodin:

Informační kancelář DOLNÍ SEDLEC, V Sedlci 41/20, Praha 6, tel.  224 315 282.

Všechna sběrná místa budou na hlavních recepcích označena logy Prahy 6 a Potravinové banky Praha.

Sbírka bude také na Farmářských trzích na Kulaťáku:

Přinést potraviny bude možné také během čtyř dnů Adventních farmářských trhů na Kulaťáku, kde bude mít Potravinová banka Praha svůj speciální stánek a to o v pátek 12., sobotu 13., pátek 19. a v sobotu 20. prosince vždy v pátek od 13 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Info také na www.farmarske-trhy.cz

„Farmářské trhy na Kulaťáku podporují již 5 let nejen  prodej kvalitních potravin, ale i různé charitativní projekty. Jsem velmi ráda, že se nyní tyto naše snahy spojují a potraviny od farmářů poputují k lidem, kteří potřebují pomoc," řekla Andrea Vodňanská za Občanské sdružení Farmářské trhy.

Co můžete přinést?

Potraviny, zeleninu, ovoce, cukrovinky, mléko a mléčné výrobky, kakao, konzervy, trvanlivé uzeniny, těstoviny, rýži a další potraviny, u nichž ještě neskončila doba expirace. Vítány jsou také čistící a hygienické prostředky.

V případě dotazů volejte na telefon:  +420 731 520 262, nebo pište na: potravinovabankapraha{zavináč}seznam{tečka}cz

Kdo vaši pomoc dostane?

Více než 90 organizací s přibližně 10 tisíci odběrateli.

Další informace naleznete na:

www.praha6.cz

Česká Federace potravinových bank je spolek s humanitárním zaměřením. Je nevládní, apolitická a není vázána na žádné náboženské hnutí. Je řízená předsednictvem, ve kterém jsou reprezentovány hlavní charitativní organizace a potravinové banky působící na území republiky. Shromažďuje zdarma potraviny, skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem.

Na fotografii: vpravo - Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6; vlevo - Věra Doušková, přesedkyně Potravinové banky Praha