O Pohár Věry Čáslavské letos soutěžilo 21 škol

Vítězem 5. ročníku Poháru Věry Čáslavské, celoročního seriálu sportovních soutěží a turnajů pro děti ze škol a víceletých gymnázií z Prahy 6, se stali školáci ze Základní školy Věry Čáslavské. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 21 škol a téměř 4500 soutěžících dětí.

• Datum publikace: 22.06.2023

Soutěž pojmenovanou po legendě českého sportu Věře Čáslavské tak symbolicky vyhrála škola, která nese jméno naší nejúspěšnější olympioničky a čestné občanky Prahy 6 a v rámci školního programu nabízí třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy a s atletickým zaměřením. Z loňského prvního místa tak školáci z Petřin sesadili svého rivala, Základní školu Pod Marjánkou, která letos skončila druhá. Třetí místo vybojovali školáci ze ZŠ Červený vrch. Poháry a dárky, mezi něž patřilo hlavně sportovní náčiní, si převzali během slavnostního ceremoniálu na radnici Prahy 6 od starosty Jakuba Stárka, ředitele pražských DDM Libora Bezděka a ředitele DDM Prahy 6 Martina Vejvody.

Mladí sportovci se utkávali v závodech a turnajích v různých sportovních odvětvích a disciplínách, jako například mini fotbal, přespolní běhy, stolní tenis, házená, miniházená, přehazovaná, futsal, basketbal, atletické víceboje, florbal, plavání, šachy, softball, přetah lanem, šplh apod.

Pohár Věry Čáslavské s podporou městské části pořádá Dům dětí a mládeže Praha 6. Kromě organizátorů patří velké poděkování také ředitelům, učitelům tělocviku, jejich kolegům a všem, kteří se na organizaci sportovních soutěží a turnajů podílejí.