Nové dětské hřiště na Rooseveltově ulici bude sloužit více než tisícovce dětí

Praha 6 slavnostně otevřela nové dětské hřiště. Mezi ulicemi Chittussiho a Rooseveltova se nyní nachází moderní herní prostor, který bude sloužit hlavně dětem ze ZŠ Emy Destinnové a ZŠ náměstí Svobody. Hrát si na něm budou moci také žáci z prvního stupně v Českomalínské ulici i děti z nedaleké mateřské školky. Dohromady tak bude prostor využívat víc než tisíc dětí z okolních škol. Mimo školní rozvrh bude hřiště dostupné i široké veřejnosti, a to na základě individuální domluvy.

• Datum publikace: 04.11.2021
  • Katastrální území: Bubeneč

Dopoledne bude travnatá plocha hřiště sloužit hlavně k výuce tělocviku, odpoledne bude hřiště patřit družinám a dětem z nedaleké školky. „Obě blízké základní školy nové hřiště opravdu nutně potřebovaly. Dosud neměly k dispozici žádné a jeho vybudování dokonce bylo podmínkou kolaudace jedné z nich. Jelikož v obou školách právě probíhá stavba, je toto hřiště jediným místem, kde mohou jejich žáci trávit čas na čerstvém vzduchu,“ říká radní Prahy 6 pro oblast školství Marie Kubíková.

Herní prvky hřiště jsou z akátového dřeva, ze kterého byly postaveny prolézačky, velká houpačka nebo kolotoč. Ve stejné části hřiště je také umístěna tabule na kreslení, pískoviště a dvě tabule s pexesem, nechybí ani hmyzí domeček. Na druhé polovině hřiště je položený travní koberec, na kterém se dají hrát míčové hry v rámci plánovaných hodin tělesné výchovy. Hřiště doplňuje množství laviček podél opěrných zdí, které jsou nově vymalované a brzy je děti společně s výtvarnicemi doplní společnými kresbami.

Školy budou hřiště využívat podle předem daného rozvrhu, pro veřejnost bude prostor k dispozici po předchozí domluvě za poplatek sto korun na hodinu. Rodiče s dětmi tak hřiště využijí za účelem společně stráveného času, ale třeba i pro dětské oslavy nebo dětská divadélka. Zároveň tím školám symbolicky přispějí na provoz a údržbu hřiště. Jeho návštěvu je možné domluvit na ZŠ Emy Destinnové na telefonním čísle  222 202 501.

Fotogalerii z otevření hřiště si prohlédněte zde