Na Vypichu se opět bruslí

V areálu dopravního hřiště na Vypichu u obory Hvězda se opět otevřela ledová plocha pro veřejnost. V provozu bude za příznivého počasí až do 28. února.

Bruslení je zdarma každý den od 9 do 21 hod. V provozním čase si návštěvníci mohou zapůjčit brusle pro děti a dospělé, helmy nebo hrazdičky pro děti.  Věci si lze uložit do úschovných boxů.

Vstup na kluziště je umožněn v souladu s aktuálně platnými nařízeními vlády. To znamená, že na kluziště mohou pouze ti, kteří se prokáží dokladem o očkování nebo proděláním nemoci covid-19, děti od 12 do 18 let s platným negativním PCR testem, pro děti mladší 12 let omezení neplatí. Provozovatelé také dohlíží na to, aby na kluzišti nebylo v jednu chvíli více než 100 osob. Návštěvníky kluziště také žádají o dodržování hygienických pravidel a doporučují nošení respirátorů.

V sousedství kluziště je k dispozici také bezplatná parkovací plocha při ulici Ankarská.

Mimo provozní dobu je možné si kluziště pronajmout v časech od 6 do 9 a od 21 do 22 hod. Aktuální informace a lidé naleznou na webu kluzistevypich.cz nebo na facebooku. Provoz kluziště pro městskou část zajišťuje DDM Prahy 6.