Měsíc zdravé šestky: přehlídka kroužků a volnočasových aktivit v Praze 6

Někdy je těžké odhadnout, co bude děti skutečně bavit a naplňovat. Proto je tu akce Měsíc Zdravé Šestky, která dětem i rodičům s hledáním pomůže. Inspirujte se během celého měsíce, letos od 13. září do 11. října.

Děti si mohou zdarma zkusit různé aktivity a zjistit, jestli by jim chtěly svůj volný čas věnovat. Je to vhodná příležitost poznat se i s konkrétními vedoucími, lektory a potenciálními spoluúčastníky jednotlivých volnočasových aktivit.

„V současné době je aktivní způsob života ještě více důležitý než kdy dříve. Po tak dlouhé době doma je potřeba děti opět vrátit ke kroužkům, ať už sportovním, tanečním či uměleckým," říká radní pro školství Marie Kubíková.

Program nenabízí jen sportovní kroužky, ale představuje i aktivity z oblasti vědy, tance či hudby. Škála kroužků je skutečně pestrá, a tak si vybrat může každý.

Projekt městské části je věnovaný především dětem, nezapomíná ale ani na seniory, kteří v programu naleznou i aktivity pro sebe.

„I letos se do projektu zapojilo mnoho organizací, které něj vytvořily jedinečnou a oblíbenou akci. I přes současnou nelehkou dobu můžeme veřejnosti nabídnout možnost vyzkoušet si desítky zajímavých aktivit, a to zcela zdarma,“ doplňuje radní pro sociální oblast a zdravotnictví MUDr. Marián Hošek.

I letos lze vyhrát během Měsíce zdravé šestky zajímavé ceny – stačí, když na facebookové stránce Měsíc Zdravé Šestky zveřejníte fotografii z navštívené aktivity, nebo ji pošlete emailem na zdrava6{zavináč}divadlovparku{tečka}cz. Vylosovaní výherci budou informováni o své výhře nejpozději do 2. 11. prostřednictvím zprávy přes facebook nebo emailem. Výhra bude zaslána poštou.