VIDEO: Hlavní dráha na Letišti Václava Havla Praha otevřena!

Hlavní dráha letiště Václava Havla Praha se v pondělí 30. září 2013 přesně v 18:00 hodin vrací po 139 dnech rekonstrukce do provozu. Slavnostního otevření dráhy se v pondělí odpoledne společně s Jiřím Posem, ředitelem Letiště Praha zúčastnili také Jan Záruba a René Pekárek, místostarostové městské části Praha 6.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE - KLIKNUTÍM ZDE!

"Během rekonstrukce jsme zaznamenali několik stížnosti od občanů. Městská část Praha 6 vyjednala maximálně šetrné podmínky rekonstrukce hlavní dráhy letiště. Ve spolupráci s letištěm se také s ohledem na občany Prahy 6, kteří provozem letiště během oprav trpěli nejvíce, podařilo Praze 6 prosadit, že se druhá a třetí etapa rekonstrukce sloučila do jedné a zkrátil se čas rekonstrukce. Zároveň Praha 6 požaduje v rámci programu Dobré sousedství po letišti finanční příspěvky, které investuje právě do zlepšování životního prostředí a projektů pro občany Prahy 6," řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.

Generální oprava hlavní dráhy začala v roce 2012 a původně byla plánována na 3 roky. S ohledem na tlak okolí na co možná nejkratší uzávěru i na technická doporučení se letišti podařilo stavební práce urychlit a celkovou dobu zkrátit z původně navržených tří etap ve třech letech (celkem 10 měsíců) do dvou etap s celkovým trváním 7,5 měsíce.

Ředitel Letiště Praha Jiří Pos při této příležitosti uvedl: „Z mého pohledu byla generální rekonstrukce hlavní dráhy jedním z nejvýznamnějších projektů v oblasti rozvoje strategické infrastruktury letiště od výstavby Terminálu 2. Náročnou opravu se nám podařilo soustředit do dvou let, přičemž v roce 2012 trvala necelé tři měsíce a letos čtyři a půl. Jsem přesvědčen, že hlavní dráha bude sloužit desítky let bez zásadnějších oprav.“

Popisek k fotografii - zleva jsou:

Jiří Pos, ředitel a předseda představenstva Letiště Praha, a. s., Dan Jiránek, primátor města Kladno, Jan Záruba, zástupce starostky MČ Praha 6, Jiří Vávra, 1. náměstek primátora hl. města Prahy, Zdeněk Štětina, ředitel krajského úřadu Středočeského kraje, Jaroslav Katzer, předseda představenstva STRABAG, a. s.

30. 9. 2013 Letiště

[ JPG • 135kB • 1024×508 (8bit 3ch) ]

Stříhání pásky Slavnostní přestřižení pásky.

PODÍVEJTE SE NA KOMPLETNÍ GALERII Z OTEVŘENÍ DRÁHY - KLIKNUTÍM ZDE!

Vše o rekonstrukci zde: http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/generalni-oprava/

Jak se opravovala dráha - fotogalerie kliknutím ZDE!

ČT 24 - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000100930/obsah/282837-nova-ranvej-na-letisti-vaclava-havla-praha/

Na fotografii: Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 v rozhovoru pro zpravodajství ČT.