Výpis záznamů 8190 z celkového počtu 375 vyhovujících záznamů.

Prvňáčky na šestce vítali Spejbl s Hurvínkem

„Připravte si svačiny, řízek Žerykovi, chleba Taťuldovi,“ zdravil Hurvínek děti, které dnes nastupovaly poprvé do školy. Milé přivítání s oblíbenými loutkami z Divadla S+H zažili školáčci na základních školách na Červeném vrchu a Na Dlouhém lánu v Praze 6.
[01.09.2021]

Den Prahy 6: opera v lese, pivní festival i sportovní akce

Začátek září se v Praze 6 tradičně nese v duchu oslav Dne Prahy 6. Datum 4. září 1920 si městská část na základě historických souvislostí symbolicky zvolila za den svého vzniku. Jak se na každé narozeniny sluší, budou plné společenských a sportovních akcí pro veřejnost, od malých návštěvníků po ty nejstarší.
[30.08.2021]

Rodiče jsou se hřišti na Šestce spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky pro nejmenší

Drtivá většina dětských hřišť v Praze 6 je podle jejich uživatelů vybavena dobře, zvláště pak pro skupinu od čtyř od šesti let. Skoro čtvrtina hřišť dokonce z pohledu rodičů nadstandardně slouží všem dětem od narození až do 12 let.
[02.08.2021]

Zůstane „Šiška“ na Ladronce nastálo? Rozhodne anketa

Přes jedenáct metrů vysoká Rozhledna Šiška a stejnojmenný objekt Kavárna ozvláštňují park Ladronka od loňského podzimu. Návštěvníkům nabízejí unikátní výhled na břevnovskou pláň i originální možnost posezení. Veřejnost nyní může v anketě rozhodnout, zda se umělecká díla stanou trvalou součástí parku.
[26.07.2021]

Systém žádostí o nové pasy a občanské průkazy procházel dvoudenní odstávkou

V souvislosti s přijetím nového zákona o občanských průkazech došlo 29.07. a 30.07.  k celorepublikové odstávce systému, který slouží k vydávání a k žádostem o výše uvedené doklady. Možnost zažádat o občanský průkaz nebo cestovní pas je byla znovu obnovena v pondělí 2. srpna.  Ještě ve čtvrtek 29. července bylo možné si hotové doklady (OP i pasy) vyzvednout.
[15.07.2021]

OPERA V ŠÁRCE LETOS NABÍDNE POHÁDKOVOU RUSALKU

Praha 6 zve diváky na operu pod širým nebem v Divoké Šárce: v sobotu 4. září ve dvě hodiny odpoledne se tamní přírodní amfiteátr stane krásnými kulisami pro Rusalku. Klenot české opery městská část a organizátoři letos zvolili u příležitosti 180. výročí narození jejího autora Antonína Dvořáka.
[09.07.2021]

Praha 6 prodlužuje výběrové řízení na nájemce restaurace na Dejvické ulici

Městská část Praha 6 vypsala veřejnou soutěž na pronájem prostoru k provozování gastro provozu v rekonstruované budově Dejvická 4. Vítěz výběrového řízení se smluvně zaváže, že zajistí vlastním nákladem provedení stavebních úprav v provozovně v potřebném rozsahu tak, aby byla provozovna způsobilá k provozu. Nabídky je možné podávat do podatelny Úřadu městské části Praha 6 do konce 16. srpna do deseti hodin dopoledne.
[29.06.2021]

Změna úředních hodin platná od 1. července

Dovolujeme si vás upozornit na úpravu úředních hodin městské části Praha 6.

Děkujeme, že do budov úřadu a informačních kanceláří nadále vstupujete s rouškou nebo respirátorem a že používáte volně přístupné desinfekční prostředky. Zároveň vás žádáme o dodržování dvoumetrových rozestupů.
[28.06.2021]

Návrh programu 20. Mimořádného zasedání Zastupitelstva MČ Praha 6 dne 2. 7.

V pátek 2. července 2021 se od 10.00 hodin uskuteční dvacáté zasedání Zastupitelstva MČ Praha 6. Zasedání proběhne v jednací místnosti Zastupitelstva, v budově úřadu městské části.

Přímý přenos můžete sledovat na: Městská část Praha 6 - YouTube a také na facebookových stránkách Městké části Praha 6.

[25.06.2021]

Úspěšní žáci dostali odměnu za učení během pandemie, gratuloval i ministr školství

Šikovní školáci, kteří během uplynulého náročného školního roku příkladně zvládali distanční výuku, plnili své povinnosti nebo pomáhali spolužákům či sourozencům s učením na dálku, dostali odměny.
[24.06.2021]