Výpis záznamů 3140 z celkového počtu 375 vyhovujících záznamů.

POHÁR VĚRY ČÁSLAVSKÉ: SPORTOVNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ Z PRAHY 6 ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Čtvrtého ročníku soutěže pojmenované po legendě sportu Věře Čáslavské se účastnilo 20 základních škol a víceletých gymnázií z Prahy 6. Tři tisíce mladých sportovců měřily své síly v průběhu celého roku v šestnácti odvětvích. Soutěžilo se například v mini fotbale, v házené, v přespolním běhu, ale také v přetahování lanem.
[24.06.2022]

V rámci VědaFestu bylo podepsáno memorandum o spolupráci ČVUT a ZŠ a MŠ Bílá

Na Vítězném náměstí dnes v rámci VědaFestu došlo na slavnostní podepsání memoranda o spolupráci mezi dvěma školami: Českého vysokého učení technického v Praze a ZŠ a MŠ Bílá. Na první pohled to tak nemusí vypadat, ale mají k sobě blízko nejen geograficky.
[22.06.2022]

Šestka rozšiřuje kapacity škol, i pro děti z Ukrajiny

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, tedy o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1 114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro ukrajinské děti.
[22.06.2022]

Praha 6 přispívá dětem na tábory, rozdělí celkem tři miliony

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.
[21.06.2022]

10. ročník VědaFestu v Dejvicích

Stovka expozic v jednom dni se představí na již 10. ročníku VědaFestu ve středu 22. června od 8.30 do 18.30 hodin v Dejvicích. Na zelené ploše na Vítězném náměstí vystavovatelé z vysokých škol, akademických ústavů, volnočasových institucí a firem představí svou práci a výzkum.
[20.06.2022]   Dejvice

Úspěšní žáci Prahy 6 převzali ocenění

S blížícím se závěrem školního roku Praha 6 ocenila nejšikovnější a nejpracovitější žáky svých základních škol.
[16.06.2022]

Vzpomínka na Lidice. Praha 6 otevřela přírodní památník

Sedm ořešáků královských tvoří památné místo v Praze 6 věnované připomínce vypálení obce Lidice, od něhož letos uplyne 80 let. Stromy zde vyrostly z ořechů, které byly v létě 1942 posbírány přímo v nacisty obklíčených Lidicích. Přírodní památník na pomezí Vokovic a Veleslavína dnes otevřela městská část Praha 6.
[09.06.2022]

Staňte se strážcem zebry: Praha 6 oslovuje dobrovolníky

Cílem výzvy „strážce zebry“ je zvýšení bezpečnosti u škol v ranních hodinách. Do ostrahy přechodů pro chodce, které jsou v blízkosti škol, se může zapojit i veřejnost.  „Zákon totiž umožňuje, aby zajištění bezpečného přechodu dětí přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení prováděla takzvaná osoba pověřená obecním úřadem,“ vysvětluje předseda dopravní komise Vladimír Šuvarina. Městská policie určí na základě svých zkušeností přechody, které je potřeba hlídat, nebo si sami strážci vyberou přechod, přes nějž například doprovázejí do školy své děti či vnoučata. Dohled nad některými problematickými místy budou nadále zajišťovat městští strážníci.
[02.06.2022]

Šance do škol v plném proudu: žáci pomáhají vylepšit školy vlastními návrhy

Participativní projekt Šance do škol, na který Městská část Praha 6 vyčlenila 2,5 milionu korun, už zná první vítězné projekty, které čeká realizace. Na ZŠ Bílá mezi žáky navrženými projekty nejvíce hlasů získala letní škola, digitální hodiny na chodbu školy, mapa školy s informačními cedulemi, přístřešek na koloběžky a stolní fotbálek. Hlasování je ukončeno také na ZŠ Antonína Čermáka, kde vzniknou relaxační zóny v každém patře, posilovna a mlhovač.
[01.06.2022]

Šestka hravá a zdravá: vyzkoušejte, co vás baví!

Tradiční akce „Měsíc Zdravé Šestky“ si nově říká „Šestka Zdravá Hravá“. Kromě názvu se změnil i termín konání a akce nyní místo září probíhá po celý červen. Veřejnosti přináší široké možnosti vyzkoušet si zdarma nejrůznější volnočasové aktivity.
[31.05.2022]