Výpis záznamů 241250 z celkového počtu 376 vyhovujících záznamů.

METRO SPECIÁL: ZPRAVODAJ PRO PRAHU 6

Nejčtenější noviny v Praze - deník Metro - přichystal speciální vydání věnující se městské části Praha 6. Speciální číslo vyšlo ve středu 24. září 2014. Novinky, akce, rozhovory a další informace o dění na šestce čtěte v Metru.
[01.10.2014]

VIDEO: ARMÁDNÍ GENERÁL TOMÁŠ SEDLÁČEK MÁ V DEJVICÍCH POMNÍK

Praha, 24. 9. 2014 - V kasárnách Posádkového velitelství Praha byl ve středu 24. září odhalen pomník čestnému příslušníkovi zdejšího velitelství armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi. Celkem 300 tisíc korun na vznik pomníku věnovala Posádkovému velitelství Praha městská část Praha 6. Slavnostního aktu se účastnil také Ondřej Balatka, radní Prahy 6.
[24.09.2014]

OTEVÍRÁ SE NOVÝ SPORTOVNÍ AREÁL, PRAHA 6 ZA REKONSTRUKCE HŘIŠŤ ZAPLATILA PŘES 65 MILIONŮ KORUN

Praha, 16. 9. 2014 – Základní škola Na Dlouhém lánu má po dvou letech rekonstrukce nový moderní víceúčelový sportovní areál. Rekonstrukci za 22 milionů korun zajistila městská část Praha 6. Slavnostního otevření se v úterý 16. září 2014 v 16 hodin odpoledne zúčastnil Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství, ředitelka školy Anna Jelínková a také sportovní hvězdy jako desetibojař Roman Šebrle, sprintér Pavel Maslák, hokejista David Kočí, tenista Jan Kodeš.
[16.09.2014]

VIDEO: "HRDÝ NA SVŮJ KLUB" – JULISKA SE PROMĚNÍ V LETNÍ KINO

Ve čtvrtek 18. září 2014 fobalový stadion Juliska poprvé ve své historii promění na letní kino. V půl osmé večer zde totiž bude mít premiéru unikátní dokument mapující 65 letou historii jednoho z nejslavnějších fotbalových klubů – „Hrdý na svůj klub“. Počítá se s kapacitou 1800 diváků. Generálním partnerem projektu je městská část Praha 6. Více informací na www.filmfkdukla.com
[16.09.2014]

SUPERNEDĚLE PRAHY 6 – POHÁDKOVÝ LES A DEJVICKÉ HUDEBNÍ LÉTO

Neděle 14. září bude v Praze 6 nabitá akcemi.

Už v 10:00 hodin začíná Škola kouzel v pohádkovém lese v oboře Hvězda. Na červnový pohádkový les přišly tisíce dětí s rodiči a i tentokrát je čeká 16 pohádkových úkolů, soutěže, hry a odměny. Kompletní program na www.smart-fun.cz

Ve 12:00 hodin na Vítězném náměstí vypukne 19. Dejvické hudební léto. Vystoupí  například Michal Prokop a Framus Five, YO-YO Band, Ivan Hlas Trio, Laura a její Tygři a mnoho dalších skupin. Kompletní program na www.dejhule.cz

Vstup na obě akce je zdarma, těšíme se na vás!
[14.09.2014]

POZOR! KONCERT KABÁTŮ - DOPRAVNÍ A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

UVNITŘ ZPRÁVY - DOPRAVNÍ A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ, ZMĚNY V MHD A PLÁN AREÁLU KONCERTU.

Praha připravuje bezpečnostní opatření k sobotnímu koncertu skupiny Kabát na Vypichu. Očekává se účast až 60 tisíc lidí. Na místě budou složky Integrovaného záchranného systému, Městská policie hl. m. Prahy, odbor bezpečnosti a krizového řízení Magistrátu hl. m. Prahy a Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1.

Koncert se bude konat 13. září 2014 od 18:30 do 22:00 hodin v Praze 6 na Vypichu a bude zakončen ohňostrojem.

Na místě budou čtyři sanitní vozy se záchranáři a záchranářský modul Golem. V případě nepříznivých podmínek nahradí modul Golem záchranářský vůz Atego.

Požární ochranu zajistí na místě Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1. Na dodržování dopravních opatření a na bezpečnost a pořádek budou dohlížet policisté a strážníci.

Městská policie bude mít ve službě 115 strážníků, kteří budou zajišťovat veřejný pořádek v okolí koncertu, dohlížet na případnou drobnou kriminalitu a pomáhat Policii ČR při regulaci dopravy.
[11.09.2014]

VIDEO: VÝBOJ UDEŘIL – NEJVĚTŠÍ POMNÍK TESLY NA SVĚTĚ JE V PRAZE 6

Praha, 4. 9. 2014 – V Praze 6 je ode dneška největší pomník světoznámého vědce Nikoly Tesly na světě. Jeho rozměry jsou 6 x 3 x 3 metry, váží 5,4 tuny. Slavnostnímu odhalení přihlížely v parku Nikoly Tesly stovky lidí a zahraniční delegace. Vytvoření pomníku přišlo na více než 4 miliony korun. Bronzový odlitek s nápisem NIKOLA TESLA 1856 – 1943 je zevnitř prosvícený, pomník bude večer svítit. Motivem pomníku je stylizovaný „výboj“, tedy elektrický výboj jako hybná síla a základní kámen Teslových vynálezů a jako nástroj jeho proslulých prezentací.

VIDEO - PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ SERVERU NOVINKY.CZ - KLIKNĚTE NA TITULEK ČLÁNKU - novinky.cz: Pomník vědce Nikoly Tesly odhalili v pražských Dejvicích
[07.09.2014]

ŠÁRKU VŮBEC POPRVÉ V HISTORII ROZEZNÍ DVOŘÁKOVA OPERA ČERT A KÁČA

V sobotu 6. září 2014 se od 14 hod divákům představí opera Antonína Dvořáka Čert a Káča. Akce se koná již tradičně v rámci oslav Dne Prahy 6. Pořádá ji Městská část Praha 6 v produkci Originálního hudebního divadla Praha. Účinkovat budou sólisté, orchestr, sbor opery Národního divadla v Praze a Pražský komorní balet. Vstup na akci je zcela zdarma. Vloni padl návštěvnický rekord cca 17 tisíc diváků - padne i letos?

JAK SE DO AREÁLU DIVADLA DOSTANETE? MAPA A PŘÍSTUPOVÉ TRASY ZDE: http://www.musictheatre.cz/sarka/cert_a_kaca/
[05.09.2014]

VIDEO: LADRONKAFEST UŽ TUTO SOBOTU! POZOR NA DOPRAVU!

Na Ladronkafestu zahraje Adam Mišík a kapela We On The Moon

Letošní ročník největšího festivalu volnočasových aktivit Ladronkafest odstartuje 6. září přesně v 11 hodin v pražském parku Ladronka. Kompletní program na www.ladronkafest.cz

POZOR DOPRAVNÍ KOMPLIKACE - NEPOJEDOU TRAMVAJE NA VYPICH NÁHRADNÍ DOPRAVA A INFORMACE ZDE: https://system.praha6.cz/upozorneni.html?u=607
[05.09.2014]

SPECIÁL: NIKOLA TESLA - POŠTOVNÍ RAZÍTKO PRO VÁS

Geniální a nejplodnějších vynálezce všech dob Nikola Tesla bude mít úderem čtvrtka 4. září 2014 vedle monumentálního pomníku také speciální příležitostné poštovní razítko.
[03.09.2014]