Děti mají 5. 3. v MŠ a ZŠ A. Čermáka ředitelské volno, v pátek už se normálně učí

Včera ráno (středa) se vyskytlo podezření na nákazu COVID-19 u jednoho z rodičů žáků na prvním stupni ZŠ Antonína Čermáka. Výsledky testu dětí jsou negativní. Vyhlášeno je v ZŠ i MŠ A. Čermáka ředitelské volno, v pátek už je normální výuka.

Děti nejsou infekční, na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy sdělila, že škola nemusí přijímat žádná mimořádná opatření a v pátek se vrací k normálnímu režimu školní výuky.

Ředitelské volno 5. března bylo vyhlášeno na základě doporučení krizového štábu MČ Prahy 6 a Hygienické stanice hl. města Prahy. Tento krok byl reakcí na současnou epidemiologickou situaci ve škole, kdy se čekalo na výsledky testů dětí z rodiny, kde jeden z rodičů byl pozitivně testován na nález koronaviru. Konkrétně to znamená, že škola bude 5.3. pro žáky uzavřena, nebude fungovat školní družina ani školní jídelna. Vyhlášení dne ředitelského volna se týká i Mateřské školy Antonína Čermáka, která je součástí základní školy.

náhled souboru