Zázrak Vánoc ve Skleňáku

ochutnávka vánoc všemi smysly pro veřejnost a školy a školky. pro děti, rodiče i prarodiče budou připraveny kreativní dílny, hledání pokladu s vílou a překvapení v magickém kalendáři.

NA ADVENTNÍ STEZCE všemi smysly pro děti i dospělé přineseme příběh z Betléma, Svatou Lucii, Svatou Barboru ale i Svatého Mikuláše a tradice s nimi spojené.
Dětem i dospělým nabídneme přivonět, naslouchat i ochutnat české zvyky a tradice Vánoc ale i přírody kolem nás a jejího bohatství. Co je Vrkoč nebo Polazy? Přijďte a zažijte Vánoce, jak je zažívali naši předkové. Návštěvníci obdrží hrací kartu s kvízy, hádankami, šiframi a doplňovačkami, která je provede stezkou a výzvou, kolik toho o své zemi a tradicích ví, jak dobře znají příběh Betlémský a svaté z českého kalendáře v období prosince i s jejich krásnými příběhy.
Po celou dobu bude návštěvníky programem provázet anděl nebo zimní víla.

A NA CO SE JEŠTĚ TĚŠIT?

TVORBA V JEŽÍŠKOVĚ DÍLNĚ

Vítáme tvorbu celé rdiny a jsme na vás připraveni..... Z krásných dekorativních předmětů i přírodnin za skvělé ceny si vyrobíte s dětmi společně Adventní věnec, koš či truhlík dle vlastí fantazie. Dětem ze škol a školek nabídne tvorbu Vánoční dekorace na stůl domů. Voňavý košíček, adventní věnec, větev na dveře nebo svícen na poličku. Rodiče tak obdrží dárek - výtvor dle fantazie jejich dítěte.
KOUZELNÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ
Odemkněte si magickým klíčem svůj měsíc a uvidíte, jaké překvapení na Vás čeká. Vánoční prožitek s dárečky z českých farem si hradí návštěvník. Narodili jste se v červnu? Čeká na Vás marmeláda.

POKLAD SE ZIMNÍ VÍLOU
V adventních truhlách si děti najdou vánoční poklad v podobě drahokamů a zlata. Pohádkové dobrodružství se zimní vílou si hradí návštěvník. Venkovní část před Skleňákem využijeme k pozvání návštěvníků jedním interaktivním stanovištěm Adventní stezky dovnitř. Také krásné dekorace pobídnou k návštěvě a společnému rodinnému prožitku.

Milena Krčálová