Tvůrčí dílna pro děti: Portrét nebo ikona?

Víte, co je to ikona, autoportrét nebo atribut? Na tvůrčí dílně k výstavě malíře Jakuba Matušky aka Maskera se děti ponoří do fascinujícího světa ikonografie a symbolů v umění. Na Jakubových obrazech si ukážeme základy perspektivy, význam barev a atributů, které se v jeho dílech hojně objevují, a prozkoumáme, jaké tyto atributy nesou význam. Během dílny pronikneme i do historie umění a seznámíme se s díly starých mistrů. Děti si poté budou vybírat své vlastní atributy a pokusí se vytvořit autoportrét. Pomocí šablony a stříkací barvy budou aplikovat nově získané znalosti a vytvoří dílo, které bude odrážet jejich vlastní příběh a identitu.

Tvůrčí dílna je vhodná pro děti od 6 do 12 let. Vedou lektorky Ateliéru Pellé. Vstupné je 240 Kč.

Rezervace: https://goout.net/cs/tvurci-dilna-pro-deti-k-vystave-portret-nebo-ikona/szlvxpw/

Galerie Villa Pellé