Letní kino u Keplera

I’m So Tired of Being Alone + Fourteen

20:30 • I’m So Tired of Being Alone
Jakub Jirásek • ČR • 2017 • 27 minut
Třiadvacetiletý Louis se po dlouhé době setkává se svým dříve nejlepším přítelem, do kterého je platonicky zamilovaný. Spolu s Louisovou kamarádkou vyráží na venkov, kde by si všichni rádi odpočinuli od svých městských životů. Podaří se trojici postav vyřešit dlouhodobý pocit osamělosti?

21:00 • Fourteen
Dan Sallitt • USA • 2019 • 94 minut • české titulky
Mara a Jo jsou kamarádky už od střední školy. Mírnější Mara se zdá být schopná svůj profesní i milostný život úspěšně korigovat, zatímco rázovitá Jo znepokojivě často střídá zaměstnání i známosti. Mara se snaží Jo pomáhat, ale jádro problému jí není jasné.

Letní kino u Keplera se chce svým programem vyhnout prosté tradiční rekapitulaci těch nejlepších snímků daného roku. Dramaturgové Letního kina pracují s principem dvojprogramů utvářejícím vždy určitou spojitost a nabízejí tak divákům komplexnější prožitek. Kromě těch nejzajímavějších filmů za poslední dobu budou mít diváci unikátní možnost zhlédnout současnou tvorbu pražské FAMU nebo si na plátně vychutnat to nejlepší z televizní tvorby ČT. Zároveň se při tvorbě programu dbalo na to, aby letní kino sloužilo svému hlavnímu záměru, kterým je podle nás kulturní dokreslení letní odlehčené nálady.

• • • začínáme se setměním
• • • vstupné 80 Kč
• • • předprodej na https://goout.net/cs/letni-kina/letni-kino-u-keplera/mhyb/ nebo na místě před projekcí
• • • v případě nepříznivého počasí se promítání ruší

• • • tram 25 (Hládkov), 22 (Pohořelec), bus 143 (Hládkov)
• • • občerstvení zajišťuje Bistro Ořechovka

Myšlenka realizace Letního kina u Keplera vzešla z podnětu Martiny Kaňákové, která tento návrh přihlásila do projektu Nápad pro Šestku. Vítězný projekt je spravován za finanční podpory Městské části Prahy 6. V roce 2020 je provozovatelem kina spolek Marienbad Film z.s.