Výpis záznamů 101110 z celkového počtu 375 vyhovujících záznamů.

Praha 6 opět přispívá dětem na letní aktivity

Od pondělí 3. května startuje letošní ročník programu „Šestka táborová“, v rámci kterého mohou rodiče dětí z naší městské části žádat o příspěvek na letní volnočasovou činnost.
[03.05.2021]

Vyberte nejlepší Nápad pro Šestku

Od 30. dubna do 31. května mohou obyvatelé Prahy 6 hlasovat o realizaci nápadů v rámci participativního rozpočtu Nápad pro šestku. Lidé mohou vybírat z osmnácti projektů, které postoupily do závěrečného hlasování čtvrtého ročníku. Hlasování probíhá online.
[29.04.2021]

Mateřské školy v Praze 6 zavedou PCR testy ze slin. Náklady uhradí městská část

Předškoláci v Praze 6 se budou testovat na covid-19 formou PCR testů ze slin s využitím metody tzv. poolování. Mateřské školy, které jsou příspěvkovými organizacemi městské části, již vypsaly výběrové řízení na dodavatele sad odběrových vzorků a na laboratoře, které zajistí vyhodnocení testů. Toto testování školkám finančně pokryje městská část Praha 6.
[21.04.2021]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

Podmínečné otevření dětských hřišť

Mětská část Praha 6 podmínečně znovuotevírá veřejná dětská hřiště a sportoviště. Rodiče s dětmi jsou žádáni o dodržování pravidel k ochraně zdraví a prevenci šíření nákazy covid-19.
[13.04.2021]

Děti se vrací do škol a školek. Praha 6 nabízí rozšířené možnosti testování

Základní a mateřské školy v Praze 6, které jsou příspěvkovými organizacemi městské části, se v souladu s rozhodnutím vlády od 12. dubna částečně vrací k prezenční výuce. Jak bude provoz škol konkrétně vypadat? A jaké možnosti testování dětí se nabízejí?
[09.04.2021]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

S koncem nouzového stavu rozšiřujeme úřední hodiny

Úřad Prahy 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od 12. 4. úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání. Úřední hodiny u těchto služeb budou kromě pondělí a středy také ve zbylé pracovní dny, a to od 8 do 12 hodin.
[08.04.2021]

Radní Prahy 6 Marie Kubíková píše vládě: Přehodnoťte metodu testování žáků

Radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková otevřeným dopisem žádá vládu, aby pro plošné testování žáků na covid-19 přehodnotila plánované užití antigenních testů výtěrem z nosu. Opírá se přitom o závěry pilotního testování ve školách v Praze 6, podle nichž rodiče žáků před výtěrem z nosu preferují méně invazivní PCR testy ze vzorku získaného kloktáním. Radní též žádá, aby vláda umožnila pořádání adaptačních pobytů testovaných dětí, jež by napomohly opětovnému stmelení školních kolektivů.
[18.03.2021]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

Testování žáků na covid-19 raději kloktáním a doma. Praha 6 se kvůli tomu obrátí na vládu

Antigenní testy výtěrem z nosu nejsou příliš vhodné pro plošné testování žáků na covid-19, vyplývá to z pilotního testování ve školách v Praze 6. Podle dotazníkového šetření je pro 39 % dětí tato metoda nepříjemná. Rodiče a pedagogové místo toho upřednostňují PCR test ze vzorku získaného kloktáním z dutiny ústní, kdy lze odběr provést doma. Výstupy z projektu Praha 6 poskytne vládě a dalším institucím.
[15.03.2021]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

Praha 6 je připravena na zápisy a spouští elektronické rezervace

Zápisy do prvních tříd základních škol v Praze 6 proběhnou 7. a 8. dubna, do mateřských škol je termín stanoven na 4. května. Pro rodiče městská část připravila možnost elektronických přihlášek. V systému si také s předstihem zarezervují přesný čas návštěvy v jednotlivých zařízeních, kam dodají potřebné dokumenty pro přijetí dětí.
[12.03.2021]

Ve 4. ročníku Nápadu pro Šestku bude z čeho vybírat

Čtvrtý ročník participativního Nápadu pro Šestku opět zaznamenal velký zájem veřejnosti. Lidé přihlásili celkem 59 nápadů. Snahu obyvatel Prahy 6 o zlepšování veřejného prostranství pandemie koronaviru nezastavila.
[04.03.2021]