Výpis záznamů 5160 z celkového počtu 376 vyhovujících záznamů.

Školáci v ZŠ Bílá mají nové hřiště

S prvním jarním školním dnem se v základní škole Bílá v Dejvicích otevřelo nové hřiště v areálu školy. Vzniklo v dosud málo využívané části školního pozemku. Nově dokončená část hřiště, které bude sloužit hlavně družině, navázala na předloňskou rekonstrukci školního sportoviště.
[21.03.2022]

Školy a školky pro ukrajinské děti: Praha 6 chystá informační linku a evidenční systém

Na úřad městské části se v současné době obracejí ukrajinští uprchlíci nebo ti, kteří jim poskytují ubytování, s žádostmi o umístění dětí do šestkových škol a školek. Praha 6 pro tyto případy chystá zřízení speciální informační linky, kde se zájemci dozví odpovědi na dotazy spojené se školstvím.
[15.03.2022]

V Dejvicích se otevřelo komunitní centrum pro ukrajinské rodiny

Komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské uprchlické rodiny dnes zahájilo svůj provoz. Do centra tak zavítali první návštěvníci – matky s dětmi, které uprchly z Ukrajiny před válkou.
[14.03.2022]

Přines batůžek: Praha 6 zahajuje sbírku batohů a aktovek pro ukrajinské děti

Tajemství dětského batůžku znají nejlépe děti samotné. Zapojte je do akce, v rámci které Praha 6 společně s Arcidiecézní charitou Praha vybaví ukrajinské děti batůžky s osobními potřebami. Sbírka „Přines batůžek“ začíná v sobotu 12. března ve stánku Arcidiecézní charity Praha na farmářských trzích na Kulaťáku, v případě potřeby se bude opakovat každou sobotu.
[11.03.2022]

Jídelny na cestě ke zdravějšímu stravování: radnice ve spolupráci se školkami vydala kuchařku

Zdravá strava ve školách a školkách není v Praze 6 novinkou. Třináct mateřských škol již využívá finanční podporu určenou na spolupráci s nutriční terapeutkou, která pomáhá školkám najít vyvážené a přitom časově i finančně dostupné recepty. Právě takové recepty se staly základem pro kuchařku, kterou zástupci radnice a mateřských školek 7. března slavnostně pokřtili.
[08.03.2022]

Praha 6 finančně podpoří ekologické projekty

Městská část vypsala dotační programy na ekologické aktivity. Prioritně bude podporovat hospodaření s vodou i iniciativy ke zlepšení veřejných prostranství.
[09.02.2022]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

RADNICE FINANČNĚ PODPOŘÍ SPORTOVNÍ A VOLNOČASOVÉ AKCE

Pořadatelé různých sportovních a volnočasových aktivit budou moci žádat Prahu 6 o finanční podporu. Závody, turnaje, běhy, soutěže, ale například i rodinné akce konané na území Šestky podpoří městská část dotacemi od 10 do 300 tisíc korun.
[31.01.2022]

PRAHA 6 VYHLAŠUJE DOTACE PRO SPORTOVNÍ AKTIVITY SENIORŮ A HANDICAPOVANÝCH

Městská část i v tomto roce vyhradí až půl milionu korun na podporu sportovních akcí pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Organizace i jednotlivci tak budou moci od půlnoci od 11. února žádat o dotaci jednorázových i dlouhodobých projektů. Cílem programu je rozšiřování společenských kontaktů, podpora sportovních talentů i pozitivního vztahu ke sportu.

[19.01.2022]

Praha 6 se připojuje k Tříkrálové sbírce

Úřad městské části Praha 6 je místem, kde můžete přispět do Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika. Kasička pro dobrovolné finanční dary bude do 14. ledna na recepci úřadu. Výtěžek akce pomůže lidem v tíživé životní situaci.
[04.01.2022]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

Odbor kultury, sportu a volného času nově sídlí na adrese Bubenečská 1

Ve čtvrtek 17. 12. 2021 se Odbor kultury, sportu a volného času úřadu Městské části Praha 6 přestěhoval do nových kanceláří na adresu Bubenečská 1, do druhého patra.
[16.12.2021]