Výpis záznamů 4150 z celkového počtu 375 vyhovujících záznamů.

Na Petynku za sportem i zábavou. Den dětí bude v námořnickém stylu

Koupaliště Petynka od června rozšiřuje otevírací dobu. Senioři z Prahy 6, kterým je více než 70 let, mohou po celou sezónu navštěvovat koupaliště bezplatně. 4. června se na Petynce koná Den dětí.

[30.05.2022]

Maturita s gestapáky v zádech. Pamětník popsal život v okupovaných Dejvicích

Česko si dnes připomíná 80 let od útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Jak tehdejší válečné události ovlivnily životy mladých lidí, které právě čekala maturita na Benešově státním reálném gymnáziu v Dejvicích? Na své učitele i spolužáky vzpomíná Vladimír Brabec.
[27.05.2022]   Dejvice

Zlatá vařečka Prahy 6: Pokrmy škol a školek hodnotil Lukáš Hejlík a další odborníci

Píseckou bránu provoněla jídla šestkových škol a školek, které se účastnily soutěže Zlatá vařečka Prahy 6. Na jednotlivých pokrmech si mimo jiné pochutnali gastro influencer Lukáš Hejlík a oceňovaný šéfkuchař Jiří Král.
[13.05.2022]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

Metropolitní plán připraven k připomínkování

Institut plánování a rozvoje zveřejnil návrh Metropolitního plánu – nového územního plánu Prahy. Představuje ho na aktuální výstavě „To je Plán!“ v Centru architektury a městského plánování (CAMP). K vidění je do 30. června a po tu dobu se k němu může vyjadřovat veřejnost.
[27.04.2022]

Zemřela dlouholetá ředitelka MŠ Velvarská

Ve věku 71 let navždy odešla Libuše Lichtnegerová – bývalá dlouholetá ředitelka MŠ Velvarská, která svou obětavostí, empatií a příkladnou pracovitostí přispěla ke zkvalitnění předškolního vzdělávání v Praze 6.
[26.04.2022]   Dejvice

Participativní rozpočet v letošním roce patří školám

Na šestkových školách dnes startuje participativní akce Šance do škol, která umožní žákům, aby sami navrhli, jak by chtěli svou školu zlepšit. Na realizaci vybraných školních projektů městská část Praha 6 uvolní dohromady 2,5 milionu korun.
[04.04.2022]

Praha 6 navyšuje kapacity základních škol: pro příští školní rok připravuje tisícovku nových míst

Rada Městské části Prahy 6 dnes rozhodla o postupném uvolňování vzdělávacích kapacit budovy stávající soukromé mezinárodní školy Prague British International School ve Vlastině ulici pro potřeby městské části: „Dohodli jsme se, že škola v příštích třech letech uvolní každý školní rok až dvě třídy pro potřeby naší nedaleké ZŠ Dědina. První rok dostaneme dle dohody k dispozici až 60 míst, druhý rok až 120, třetí až 180 a od září roku 2025 budeme mít školu k dispozici celou. To znamená zhruba 350 míst navíc oproti současnému stavu,“ uvedl místostarosta pro majetek Jan Lacina s tím, že přípravu výsledné dohody dlouhodobě koordinuje Odbor správy majetku s Odborem školství v Praze 6, a to především s ohledem na dlouhodobé demografické studie.
[04.04.2022]

Komunikujte s úřadem ukrajinsky

Městská část Praha 6 zpřístupnila telefonní linky svého úřadu ukrajinským občanům. Ti mohou zavolat na úřad a prostřednictvím připojeného tlumočníka konzultovat v ukrajinštině potřebné záležitosti. Praha 6 službu zprovoznila ve spolupráci se společností Transkript Online.
[01.04.2022]   BřevnovBubenečDejviceHradčanyLibocRuzyněDolní SedlecStřešoviceVeleslavínVokovice

Praha 6 bude mít už druhou školní ulici

Bezpečnější cestu do školní budovy budou mít od dubna žáci základní školy Na Dlouhém lánu. Ulice Nechanského se každé školní ráno od 7.30 do 8.30 promění v pěší zónu. Tu budou využívat nejen školáci, ale i rodiče a děti sousedních mateřských školek Čtyřlístek a MŠ Na Dlouhém lánu.  Nový režim začne platit od 4. dubna.
[28.03.2022]

Školáci v ZŠ Bílá mají nové hřiště

S prvním jarním školním dnem se v základní škole Bílá v Dejvicích otevřelo nové hřiště v areálu školy. Vzniklo v dosud málo využívané části školního pozemku. Nově dokončená část hřiště, které bude sloužit hlavně družině, navázala na předloňskou rekonstrukci školního sportoviště.
[21.03.2022]